WEWNĘTRZNY SYSTEM OBIEGU POWIETRZA

System wewnętrznego obiegu powietrza do zastosowania, np. w: materacach, fotelach, zwłaszcza dla kierowców zawodowych , siedzeniach, we wszelkiego rodzaju oparciach siedzisk.

Inteligentne polskie rozwiązanie: na czym polega ?

Innowacyjną cechą systemu są tworzywowe kanały umieszczone wewnątrz miękkiej pokrywy piankowej, poprzez które świeże powietrze doprowadzane jest do ciała leżącej lub siedzącej osoby. Jego konstrukcja zapewnia właściwe warunki komfortu fizjologicznego w miejscach kontaktu z ciałem użytkownika.

Obieg powietrza może być:

  • Wymuszony przez wentylator/wentylatory sterowane procesorowym sterownikiem zasilanym elektrycznie.
  • Grawitacyjny -obieg powietrza następuje w ten sposób, że nagrzewane przez użytkownika powietrze unosi się ku górze, a w jego miejsce z dołu wpływa powietrze z zewnątrz, dzięki specjalnym kanałom znajdującym się w jego wnętrzu.

Inteligentny system zapewnia właściwy obieg powietrza, odprowadzając nadmiar wytworzonego potu i ciepła podczas jego wykorzystania. Dzięki temu ciało użytkownika pozostaje zawsze suche i nie przegrzewa się a także brak jest odczucia wilgoci i chłodu.

Dlaczego system wewnętrznego obiegu powietrza przeznaczony jest dla mnie ?

System ten kontroluje temperaturę ciała użytkownika w taki sposób, aby była ona cały czas jednakowa. Za kontrolę temperatury odpowiada czujnik temperatury, który uruchamia mikro wentylatorki w pewnych odstępach czasowych. System ten może być wykorzystany w siedziskach, materacach, fotelach itp. przez dzieci i osoby dorosłe długo przebywające w pozycji leżącej, przez osoby nadmiernie pocące się oraz przez wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort i wygodę spania i siedzenia.

Należy zwrócić uwagę, iż wewnętrzny system obiegu powietrza jest już licencjonowany i w związku z tym nie istnieje możliwość zakupu tego patentu.